WIGILIA PRZEDSZKOLNA 2021

WIGILIJNY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU PEŁEN JEST ŚWIĄTECZNYCH TRADYCJI - JUŻ OD RANA MAMY UBRANE CHOINKI, JESTEŚMY W ODŚWIĘTNYCH STROJACH, DEKORUJEMY STOŁY, WKŁADAMY SIANKO POD OBRUS, SZYKUJEMY TALERZ DLA NIESPODZIEWANEGO GOŚCIA, SKŁADAMY SOBIE ŻYCZENIA..., A WOKÓŁ ROZBRZMIEWAJĄ KOLĘDY ....

ZIMOWA ZBIÓRKA DLA ZWIERZĄT

Szanowni Państwo!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję pomocy zwierzętom

Udąło nam się zebrać : 60 kg karmy suchej i 9 kg mokrej dla psów; 14 kg suchej i 7 mokrej dla kotów. Ponadto ok 30 szt.kocy i ręczników, podkłady medyczne. Za wszystkie dary gorąco dziękujemy !

TEATRZYK PT. ,, WIEŻA DO NIEBA

Z przyjemnością obejrzeliśmy teatrzyk na żywo pt. ,,Wieża do nieba". Była to historia z morałem - o królu, który uważał się za najmądrzejszego i najpiękniejszego na świecie, aż okazało się że chorował na tajemniczą chorobę zwaną ..... ,,pępek świata". Na szczęście nam udało się go wyleczyć ;)

Ale uważajcie ! bo to bardzo zakaźna choroba  :))

POŻEGNANIE JESIENI Z PIOSENKĄ

Grupa III postanowiła uroczyście pożegnać się z jesienią i z tej okazji przygotowała piękny repertuar ( wiersze, piosenki, tańce, inscenizację wiersza i grę na instrumentach). Na swoje występy zaprosiła rodziców. Dzieci bardzo się starały - za co otrzymali gromkie brawa :)

KOŁO KULINARNE ( XI b)

Tym razem na zajęciach kółka robiliśmy ciasto marchewkowe.

Na początku zapoznaliśmy się z przepisem na ciasto ( wiemy już, że każdy przepis to ściśle określona receptura na udane słodkości). Odmierzyliśmy produkty przy pomocy wagi i miarki, którą była łyżeczka i duża łyżka. Poźniej w ruch poszedł robot, który pomógł nam utrzeć wszystko na jednolitą masę. Na koniec dodaliśmy starte jabłko i marchewkę i pozostało już tylko napełnić foremkę i upiec ciasto :) Niektórzy z nas po raz pierwszy przekonali się, że marchewka i jabłko to nie tylko składnik surówek, ale też ciast.

AKCJA SZKOŁA DO HYMNU

Po raz kolejny nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji ,, Szkoła do hymnu".

Przygotowaliśmy z tej okazji galowe stroje, własnoręcznie wykonane kotyliony, pieśni i wiersze, które zaprezentowaliśmy. A o godz. 11.11 odśpiewaliśmy uroczyście wszystkie cztery zwrotki ,, Mazurka Dąbrowskiego".

DZIEŃ JEŻA

10.XI to "Dzień jeża" - jeden z takich dni, dzięki którym możemy zaszczepić w dzieciach ciekawość do poznawania  świata, miłość do poszanowania przyrody oraz wrażliwość na jej piękno. Z tej okazji dzieci poznawały zwyczaje jeży, dowiedziały się kiedy jest aktywny, czym się odżywia, jak zimuje i kto jest jego największym wrogiem... A wszystko to w czasie wesołych zabaw i twórczości plastycznej .

KOŁO KULINARNE ( XI )

4 listopada na zajęciach kulinarnych nauczyliśmy się jak w pomysłowy sposób przygotować wesołe i zdrowe kanapki z wieloziarnistego chleba. Najpierw robiliśmy serek ze szczypiorkiem i rzodkiewką, a potem tworzyliśmy kanapkowe pieski, kotki, motylki itp. Na chwilę staliśmy się małymi kulinarnymi czarodziejami.

Zajęcia skończyły się smaczną degustacją :))