To takie proste!
Strona głowna  /  Kontakt

ZAJECIA DODATKOWE  i INNOWACJE PEDAGOGICZNE NA ROK SZKOLNY 2019/2020

aktualizacja 30.04.2020r.

* W związku ze wstrzymaniem przez Gminę środków na finansowanie wszelkich form zajęć realizowanych przez
podmioty zewnętrzne, niektóre zajęcia dodatkowe (oznaczone gwiazdką * ) nie będą prowadzone do odwołania.

JĘZYK ANGIELSKI:

Lekcje języka angielskiego są dostosowane do potrzeb najmłodszych słuchaczy i odbywają się we wszystkich grupach wiekowych. Nowatorski program nauczania  sprawia, że nauka języka angielskiego staje się także doskonałą zabawą. Na zajęciach wykorzystywane są takie elementy jak gry, zabawy i piosenki.
Zajęcia prowadzą wyznaczone panie w poszczególnych grupach wg ustalonego harmonogramu.

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Zajecia kompensacyjno-korekcyjne dla prawidłowego rozwoju i korekcji wad postawy. Gimnastykę we wszystkich grupach prowadzi p. Kasia.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu wg harmonogramu grup.

KOŁO MATEMATYCZNE

Zabawy matematyczne dla ,,Mądrych głów"; czyli zajęcia dla dzieci, których poziom wykracza poza podstawę progarmową dla przedszkoli.
Prowadzą je nauczycielki na grupach: IV, V, VI  (2 x w miesiącu) .

LEKCJE RELIGII

Odbywają się 1 raz w tygodniu w środę w grupie V, VI  w godzinach od  9.00 - 10.00

ZESPÓŁ WOKALNO-TANECZNY "ISKIERKI" / zawieszone do odwołania*

Jednym z głównych zadań, jakich zespół się podejmuje to reprezentowanie przedszkola na wszelkiego rodzaju konkursach i przeglądach muzyczno – tanecznych organizowanych na szczeblu miejskim oraz osiedlowym. Ponadto zespół występuje podczas wszelkich uroczystości przedszkolnych i dni otwartych i na festynach rodzinnych.

Dobór repertuaru zależy od tematyki konkursów i występów, jednak wybierane są najczęściej utwory znane i lubiane przez dzieci, po opracowaniu ruchowym i tanecznym utworu.

Celem działalności jest :
  • rozwijanie zaintersowań muzycznych dzieci
  • wprowadzenie dzieci w świat muzyki,
  • uwrażliwienie dziecka na muzykę,
  • rozwijanie potrzeby podejmowania działań samodzielnych i w grupie,
  • wyzwalanie w dzieciach  naturalnej radości ekspresji poprzez śpiew i taniec,
  • przyzwyczajanie dzieci do pokonywania tremy przed publicznym występem oraz prezentowania innym swoich osiągnięć wokalnych i tanecznych,
  • wdrażanie do pracy w zespole

Razem z dziećmi uzdolnionymi ruchowo tańczą i śpiewają: p. Kasia i p. Ewa.  Zajecia odbywają się w środy

ZUMBA DLA DZIECI/ zawieszone do odwołania *

Zajęcia z instruktorem przy muzyce, które rozwijają ekspresję taneczno-ruchową dzieci, zachęcają do aktywności. Odbywają się 1 raz w tygodniu we wszystkich grupach wiekowych wg ustalonego harmonogramu.

ZAJĘCIA RYTMICZNE/zawieszone do odwołania *

Zajęcia prowadzone są przez panią Ewę  - 1 raz w tygodniu w środy wg ustalonego harmonogramu; we wszystkich grupach przedszkolnych.

Towarzyszy im atmosfera zabawy i odprężenia, przy czym głównym celem jest:

• rozwijanie muzykalności dzieci
  • rozbudowanie zamiłowania do muzyki
  • kształtowanie wrażliwości na muzykę
  • rozwijanie pamięci muzycznej, poczucia rytmu i słuchu muzycznego

Kształtowanie muzyczne dzieci odbywa się poprzez zastosowanie wielu form - zabawy ruchowe przy muzyce; naukę piosenek; grę na instrumentach w czasie zabaw, piosenek i tańców; zabawy i formy improwizacji ruchowej i muzycznej; naukę tańców dostosowanych do wieku i umiejętności dzieci; zabawy i ćwiczenia uwrażliwiające na podstawowe elementy muzyki (tempo, dynamikę, wysokości dźwięków, metrum, budowę utworów).

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNE W RAMACH OKRO

Zajęcia prowadzi pani Marta Kuchnik. Istnieje możliwość konsultacji dla rodziców dziecka uczęszczającego na terapię po wcześniejszym uzgodnieniu terminu ze specjalistą pod numerem  505 107 257. Konsultacje odbywają się w dniu realizacji zajęć dziecka.

ZAJĘCIA DODATKOWE