To takie proste!
Strona głowna  /  SPRAWDŹ-AKTUALNOŚCI
SPRAWDŹ-AKTUALNOŚCI

26.06. 2020

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 

 

W tym roku pożegnanie Grupy VI " KANGURKI"  odbyło się w nietypowy sposób, zabrakło nam możliwości uroczytego zakończenia Waszej "przygody" z przedszkolem. Jednak to, czego kochane dzieci nauczyłyście się w przedszkolu, to pierwszy bagaż doświadczeń: pierwsze zabawy z rówieśnikami, pierwsza książka, pierwsza ocena Waszej pracy. To niezatarte wspomnienia, z którymi wkroczycie w życie szkolne.

Życzymy dużo uśmiechów, sukcesów w szkole i radości z nawiązywania nowych przyjaźni.

 

Dziękujemy wszystkim dzieciom za ten wspaniały rok, rodzicom za zaangażowanie, życzliwość i cierpliwość. Życzę udanych wakacji.. wróćcie z pięknymi wspomnieniami... do zobaczenia we wrześniu.  

 

Marta Wołek

dyrektor przedszkola

 

 

25.06. 2020

ODBIÓR POZOSTAWIONYCH RZECZY

Uprzejmie informujemy, że rzeczy pozostawione przez dzieci w przedszkolu, będą do odbioru w dniach 25-30.06.2020 roku w godz. 7.00-16.00

 

18.06. 2020


Szanowni Rodzice !

Poniżej przedstawiam informację, która pojawiła sie na stronie portalu edukacyjnego, dotyczą dyżurów wakacyjnych.

Pomimo rygorystycznych obostrzeń sanitarnych Miasto Kraków zapewni aż 10 tys. miejsc w przedszkolach samorządowych w czasie wakacji. Ofertę przedszkolną będą uzupełniać także zajęcia prowadzone przez młodzieżowe domy kultury. Z ostatnich informacji wynika, że do tej pory tylko 7 tys. rodziców zgłosiło chęć wysłania dzieci do przedszkoli. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski skierował list do rodziców, w którym można znaleźć szczegółowe informacje na temat funkcjonowania przedszkoli w czasie wakacji. Jest on dostępny tutaj wraz z harmonogramem przerwy wakacyjnej.

Dyrektor przedszkola

Wołek Marta

 

5.06. 2020


Szanowni Rodzice !

W dniu 4 czerwca podane zostały nowe wytyczne dla przedszkoli wydane przez Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie opieki nad dziećmi. W zwiazku z tym wprowadza się nastepujace zmiany do Procedury:

1. W grupie może przebywać 16 dzieci. Minimalna przestrzeń do wypoczynku, zabawy i zajęć dla dzieci w sali nie może być mniejsza niż 3m2 na 1 dziecko i każdego opiekuna.

2. Dziecko nie powinno zabierać ze sobą do placówki i z placówki niepotrzebnych przedmiotów i zabawek.

Przypominam,że zgłoszenia do przedszkola w warunkach zagrożenia epidemiologicznego przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną, na deklaracjach, które otrzymali Państwo na swoje skrzynki mailowe.

Po przeanalizowaniu możliwości zapewnienia dziecku opieki Dyrektor przedszkola potwierdza telefonicznie przyjęcie.

Przedszkole nie będzie przyjmowało dzieci, które nie zostały zgłoszone zgodnie z opisanymi zasadami.

 

Dyrektor przedszkola

Wołek Marta

 

 

15.05. 2020

Wznowienie pracy przedszkola


Szanowni Rodzice !

Z dniem 18 maja przedszkole wznawia swoją działalność w ograniczonym zakresie w „reżimie sanitarnym", zgodnie z Procedurą, która zamieszczona jest w zakładce DOKUMENTY PRZEDSZKOLA, opracowaną na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego .

Zgłoszenia do przedszkola w warunkach zagrożenia epidemiologicznego przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną. 

Po przeanalizowaniu możliwości zapewnienia dziecku opieki Dyrektor przedszkola potwierdza telefonicznie przyjęcie.

Przedszkole nie będzie przyjmowało dzieci, które nie zostały zgłoszone zgodnie z opisanymi zasadami.

 

Dyrektor przedszkola

Wołek Marta

 

 

 

14.05. 2020

W związku z podjętymi działaniami ograniczającymi rozprzestrzenianie się Koronawirusa, od najbliższego poniedziałku, tj. 18 maja 2020 r., budynek i pomieszczenia Samorządowego Przedszkola Nr 180 w Krakowie będą dostępne wyłącznie dla dzieci i pracowników.

Prosimy Rodziców, aby osobiste załatwianie spraw  odłożyć w czasie.

Wszelkie dokumenty i wnioski, które dotychczas były przyjmowane w sekretariacie można złożyć elektronicznie na adres e-mail:  przedszkole180@poczta.onet.pl

bądź poprzez wrzucenie korespondencji do oznaczonego pojemnika umieszczonego przy wejściu do budynku przedszkola.

Kontakt z pracownikiem sekretariatu i intendentem będzie odbywać się jedynie za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie.

7.05. 2020

Szanowni Rodzice,

informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją nie dokonujecie Państwo płatności za przedszkole za kwiecień 2020 r.  

 

6.05. 2020

Szanowni Państwo, 

W związku z planowanym otwarciem przedszkola i pełnieniem w tym czasie funkcji opiekuńczej musimy wprowadzić szczególne środki ostrożności, dlatego proszę o odebranie rzeczy  pozostawionych w przedszkolu ( pościele, poduszki, pantofle i ubrania zapasowe, stroje gimnastyczne  itp.). W wyznaczonej kolejnosci:
gr. I i II
czwartek 7.05 w godzinach od 9 -14
gr. III i IV
piątek 8.05 w godzinach od 9 - 14
gr. V i VI
poniedziałek 11.05 w godzinach od 9 - 14

Rzeczy zostaną wystawione w pierwszym pomieszczeniu, do młodszego rodzeństwa dołożone zostaną rzeczy starszego.  
Rzeczy pozostawione i nieodebrane w tych terminach będą dostępne dopiero po odwołania reżimu sanitarnego.

 

 

5.05. 2020

Szanowni Państwo, 

za zgodą organu prowadzącego zawieszam zajęcia w przedszkolu do 15 maja 2020r. w celu dostosowania placówki do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Edukacji Narodowej. W chwili obecnej opracowujemy dokładne kryteria przyjęć dzieci, a także procedury bezpieczeństwa uwzględniające szczególne warunki zachowania reżimu sanitarnego. Wszelkie informacje zostaną wysłane na Państwa skrzynki mailowe.

Do tego czasu nadal będziecie otrzymywać materiały i inspiracje do pracy z dziećmi w domach. 

 

Wołek Marta

dyrektor przedszkola

 

 

30.04.2020

Szanowni Państwo, poniżej  przesyłam informację jaka pojawiła się na stronie Portalu Edukacyjnego.

W Krakowie dzieci nie wrócą w przyszłym tygodniu do przedszkoli

9 kwietnia premier Mateusz Morawiecki poinformował o możliwości otwarcia przedszkoli od 6 maja, jednak kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa zostały pozostawione samorządom jako organom prowadzącym. Władze Krakowa w tym momencie nie widzą możliwości powrotu dzieci do przedszkoli od przyszłego tygodnia.

- Przedszkola w Krakowie będą mogły zostać otwarte wówczas, gdy będziemy mogli zapewnić dzieciom bezpieczne i higieniczne warunki pobytu, a pracownikom odzież ochronną i środki ochrony osobistej. Zwróciliśmy się do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z prośbą o przesłanie wytycznych i standardów, które powinny zostać spełnione przez przedszkola, w tym przedszkola, do których uczęszczają dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Poprosiliśmy też m.in. o informacje dotyczące kwestii zapewnienia środków ochrony osobistej pracownikom przedszkoli – mówi zastępca prezydenta Krakowa Anna Korfel-Jasińska.

Równocześnie, dyrektorzy krakowskich przedszkoli we współpracy z miejskimi urzędnikami zwracają się do rodziców i opiekunów z pytaniem o to, jak wielu z nich byłoby zainteresowanych powrotem ich dzieci do przedszkoli w obecnych warunkach.

Dopiero po otrzymaniu wszystkich tych informacji zostanie podjęta decyzja, kiedy dzieci będą mogły wrócić do krakowskich przedszkoli. Informacje na ten temat będą publikowane w Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa oraz portalu Magiczny Kraków.

 

30.04.2020

Szanowni Państwo !

W związku z ogłoszeniem w dniu 29-04-2020r. przez Premiera Mateusza Morawieckiego, możliwości otwarcia przedszkoli i konieczności rozeznania, jakie są możliwości wprowadzenia "szczególnego reżimemu sanitarnego" oraz możliwości organizacyjne przedszkola w tym zakresie, zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie informacji nt. czy jesteście Państwo zdecydowani skorzystać z opieki przedszkolnej.

Prosimy o przekazywanie informacji zwrotnych, zarówno pozytywnych jak i negatywnych, do dnia 2 maja ( sobota)  2020r., np.na adresy mailowe grup:

grupa I     p180misie@gmail.com

grupa II    p180krasnale@gmail.com

grupa III    p180zajączki@gmail.com

grupa IV   p180tygryski@gmail.com

grupa V    p180zabki@gmail.com

grupa VI   p180kangurki@gmail.com

Bardzo proszę o potraktowanie tej sprawy jako niezwykle pilnej.

 

24.04.2020

 

Szanowni Państwo !

Według ostatnich wytycznych przedszkola, żłobki, szkoły i uczelnie pozostają zamknięte do 24.05 - obowiązuje nauka zdalna. Pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerami telefonów oraz zapraszamy do kontaktu z nauczycielami drogą e-mailową.

 

 

14.04.2020

Szanowni Państwo

Na stronie Portalu Edukacyjnego Miasta Krakowa w zakładce -   Potrzebujesz wsparcia. Zadzwoń do poradni   - znajdziecie Państwo informację nt. pomocy psychologicznej oferowanej przez krakowskie poradnie psychologiczno - pedagogiczne oraz inne instytucje - wraz z telefonami do kontaktu. Zachecamy wszystkich potrzebujących do skorzystania z tej oferty.

 

09.04.2020

Szanowni Państwo !

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi zajęcia w placówce zostają zawieszone do 26.04. 2020. Prosimy o śledzenie informacji na bieżąco, gdyż sytuacja jest dynamiczna i niezależna od nas. Pozostajemy z Państwem nadal w kontakcie zdalnym. Nauczyciele będą współpracować z Wami i dziećmi poprzez konta mailowe- jak dotychczas. W razie potrzeby zapraszamy do kontaktu indywidualnego  ( e-mail, telefon).

 

06.04.2020

 

KOCHANI RODZICE  - SERDECZNIE ZAPRASZAMY WAS i DZIECIAKI DO WSPÓŁNEGO OGLĄDANIA ZDJĘĆ Z PRZEDSZKOLA. GALERIA ZDJĘĆ ZOSTAŁA UAKTUALNIONA  :)

 

 

03.04.2020

 

 

Zajęcia w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Dzieci w Wieku Przedszkolnym są zawieszone do 10 kwietnia 2020 r. 

Kontakt z sekretariatem możliwy jest pod nr telefonu 660637351 lub za pomocą poczty elektronicznej sopp.krakow@interia.pl.

 

Aktualne informacje dostępne są na stronie Poradni: poradniakrakow.com.pl    wkrótce dostępny będzie również bezpośredni kontakt z konkretnym specjalistą. 

 

Specjaliści Poradni dostępni są:

1. pocztą elektroniczną pod adresami mailowymi:
    poradnia.psycholog@interia.pl 
    poradnia.logopeda@interia.pl 
    poradnia.pedagog@interia.pl 

2. poprzez komunikator skype:
    Kontakt z logopedą: w aplikacji Skype wyszukaj użytkownika Poradnia Logopeda, po adresie e-mail poradnia.logopeda@interia.pl
    Kontakt z psychologiem: w aplikacji Skype wyszukaj użytkownika Poradnia Psycholog, po adresie e-mail poradnia.psycholog@interia.pl

3. za pomocą aplikacji Messenger (z poziomu strony Poradni)
4. telefonicznie pod numerami telefonów w godz. od 10:00 do 14:00
   psycholog 697 188 972
   logopeda 609 589 534

     

 

.............................................................................................................................................................................................................................

 21.03.2020r.

Drodzy Rodzice!!!!                                                                                                                                                                                                                             

W związku z zaistniałą sytuacją zajęcia zostają zawieszone do 10 kwietnia, dlatego wychodzimy z propozycją.  Będziemy udostępniać Państwu na naszej stronie (zakładka: W TYM TYGODNIU) lub poprzez maila - karty pracy dla dzieci, różne zadania, łamigłówki, piosenki, wierszyki i inne aktywności do podjęcia z dzieckiem w domu. Oczywiście wykonywanie zadań nie jest obowiązkowe, jednakże zachęcamy do korzystania z pomocy.

 

 

Chyba każdy z nas choć raz marzył o tym, aby zostać superbohaterem lub superbohaterką. Nigdy nie było to jednak tak łatwe do zrealizowania, jak właśnie teraz. Pokażcie swoją solidarność z innymi i w najbliższych dniach po prostu… zostańcie w domu! Bo dzięki temu możecie uratować czyjeś zdrowie lub życie. 

 

 

Chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii.

 Materiały można pobrać pod adresem: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

 

.............................................................................................................................................................................................................................................

 

20.03.2020r.

Szanowni Państwo


Do 10 kwietnia br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.

W związku z obecną sytuacją, panującą w naszym kraju informujemy, że ewentualne konsultacje udzielane są wyłącznie telefonicznie i mailowo.

Numery telefonów:  sekretariat 12 651 20 20 lub 12 651 20 21

 

Zasady dotyczące przyjmowania dokumentów do rekrutacji zostały podane w zakładce REKRUTACJA 2020/2021

Pozostaję do Państwa dyspozycji pod numerem 506 100 747 

Wołek Marta

dyrektor przedszkola

.............................................................................................................................................................................................................................................

 

 

16.03.2020r.

Szanowni Państwo

Prawdopodobnie znają już Państwo wyjaśnienia ZUS w zakresie dodatkowego zasiłku opiekuńczego na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły niemniej jednak, dla porządku, pozwalam sobie załączyć link do tego tekstu.

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/komu-przysluguje-dodatkowy-zasilek-opiekunczy-na-czas-opieki-nad-dzieckiem-w-zwiazku-z-zamknieciem-z-powodu-covid-19-zlobka-klubu-dzieciecego-przedszkola-szkoly-/2537033  

.............................................................................................................................................................................................................................................

11.03.2020r.

INFORMACJA NA TEMAT ZAMKNIĘCIA PRZEDSZKOLA

Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 do 25 marca br.
  • 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze; Proszę jednak, aby do przedszkola w tych dniach przyprowadzać dzieci tylko w wyjątkowej sytuacji, jeżeli nie są Państwo w stanie zapewnić opieki. 
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS; 

    Aby otrzymać zasiłek w związku z nieprzewidzianym zamknięciem placówki nie jest konieczne uzyskanie zwolnienia lekarskiego u lekarza – należy złożyć oświadczenie o nieprzewidzianym zamknięciu przedszkola  (druku ZUS Z-15 A). Formularz obowiązuje zarówno gdy zasiłek opiekuńczy wypłaca płatnik, jak i gdy wypłaca go ZUS,

  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora przedszkola.

 

Decyzję odnośnie kolejnych dni będę Państwu podawała na bieżąco za pomoca strony internetowej. Pozostaję do Państwa dyspozycji pod numerem 506 100 747 

Wołek Marta

dyrektor przedszkola


Ostatnia aktualizacja: 2020-06-26