Strona głowna  /  NASZE PRZEDSZKOLE
NASZE PRZEDSZKOLE

U NAS, KAŻDE DZIECKO UWIERZY W SWOJE MOŻLIWOŚCI; DOSTRZEŻE ZDOLNOŚCI ;
POZNA SWOJĄ WARTOŚĆ I ODNIESIE SUKCES

Pragniemy, aby nasi wychowankowie mieli wrażliwą duszę, poczucie własnej wartości, umieli czerpać radość i dawać ją innym. Wierzymy, że działając wspólnie - osiągniemy zamierzone cele : ))

*****************************************************************************************

Mamy 34 -letnią tradycję, ponieważ działamy od września 1986 roku.
Budynek jest położony z dala od ulic, otoczony dużym ogrodem, jest tu przyjemnie i bezpiecznie.
Posiadamy 6 dużych słonecznych sal zabaw dla dzieci, dodatkowo dysponujemy salą rytmiczno-gimnastyczną do zajęć,  kącikiem plastycznym oraz pełnym gabinetem psychologiczno-pedagogiczno-logopedycznym.

Grupa I „Misie”
nauczyciele prowadzący :  p. Dorota i p. Ania, pomaga pani Ania i Kasia

Grupa II "Krasnale"
nauczyciele prowadzący : p. Kasia, p. dyr. Marta , pomaga pani Agnieszka

Grupa III "Zajączki"
nauczyciele prowadzący : p. Marzena i p. Ania, pomaga pani Ewa

Grupa IV "Tygryski"
nauczyciele prowadzący : p. Lesia i p. Grażynka, pomaga pani Oriana

Grupa V "Żabki"
nauczyciele prowadzący : p. Agata i p. Małgosia, pomaga pani Dorotka

Grupa VI "Kangurki"
nauczyciele prowadzący : p. Agnieszka i p. Magda, pomaga pani Beata

Przedszkole jest otwarte od poniedziałku do piątku w godz. od 700 do 1700. W tym czasie dzieci uczestniczą w grach, zabawach oraz zajęciach organizowanych przez nauczycieli. Podstawa programowa jest realizowana w godz. 8.00 - 13.00, zajęcia są dostosowane do potrzeb rozwojowych i indywidualnych możliwości dzieci.
Nasze panie kucharki zapewniają pyszne, domowe posiłki o stałych porach:
·         8.30                 śniadanie
·         10.00               drugie śniadanie
·         12.30               obiad
·         15.00               podwieczorek

Jeśli jeszcze nie wiecie, jesteśmy przedszkolem, które lubi tworzyć.
Malujemy, rysujemy, wyklejamy i lepimy w glinie; tańczymy, śpiewamy, recytujemy; bierzemy czynny udział w warsztatach i wystawach plastyczno-technicznych, plastyczno-literackich i fotograficznych; organizujemy wystawy i konkursy (wewnętrzne i zewnętrzne); wystawiamy sztuki teatralne, bajki muzyczne i z radością prezentujemy swoje talenty :)

W naszym przedszkolu mamy :
  • fantastyczne zajęcia rytmiczno- taneczne z panią Ewą
  • język angielski dla małych poliglotów
  • koło matematyczne - dla mądrych głów
  • gimnastykę korekcyjną dla wszystkich dzieci - dla zdrowia i urody
ponadto :
  • stale współpracujemy z policją, strażą miejską, strażą pożarną w celu utrwalania zasad bezpieczeństwa,
  • odbywają się u nas także zajęcia o charakterze kompensacyjnym i wyrównawczym, prowadzone przez psychologa, pedagoga i logopedę (z SPPP )

**************************************************************************

( AKTUALNIE CZASOWO ZAWIESZONE )

• przez cały rok cyklicznie uczestniczymy w zajęciach prowadzonych we współpracy z Domem Kultury ,,Dwór Czeczów" (  tj. np. ceramika, plastyka, zajęcia czytelnicze, spektakle, imprezy kulturalne itp.)
  • wychodzimy na bliższe i dalsze wycieczki krajoznawcze w celach poznawczych i edukacyjnych,
  • uczestniczymy w różnych konkursach - odnosząc większe i mniejsze sukcesy,
  • często chodzimy do: teatrów, muzeów, galerii, biblioteki ... - dbając o stronę kulturalną przedszkolaka
  • systematycznie odbywają się u nas teatrzyki ( prowadzone przez agencje teatralne),
  • w ciągu roku cyklicznie uczestniczymy w koncertach muzyki klasycznej na żywo
  • organizujemy wystawy i konkursy z udziałem naszych przedszkolaków i ich rodziców
  • przygotowujemy przedszkolne uroczystości -  rodzinne i lokalne wdrażąjące dzieci do tradycji i kultury (tj. Pasowanie na przedszkolaka, Piknik u Pajacyka, Święto 11 Listopada, Dzień Flagi, Jesienne Spotkanie z Mikołajem, Powitanie Wiosny, Pożegnanie Zimy, Jasełka, Wigilia, Wielkanoc, Bal karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka i wiele innych ... )
  • organizujemy rodzinne warsztaty np. jesienne, świąteczne, wielkanocne, z okazji święta mamy i taty lub święta dziadków
  • bierzemy aktywny udział w wielu akcjach charytatywnych np."Góra Grosza", "Gwiazdka dla zwierząt", „Książka dla dzieci ze szpitala” ; ,,Szlachetna Paczka", zbiórki dla chorych lub potrzebujących - dzięki temu dzieci uczą się wrażliwości i empatii

Jeśli chcecie do nas dołączyć - serdecznie zapraszamy !

.... bo najlepiej na świecie jest u ,,Pajacyka", tutaj smutek i łezka bardzo szybko znika.
Z ,,Pajacykiem" radośniej, z ,,Pajacykiem" wesoło, tutaj dzieci się śmieją, razem tańczą wokoło....

Ostatnia aktualizacja: 2020-11-30